SAK - Satın Alma Kulubü
SAK - Satın Alma Kulubü
Güneş Enerjisi ve Teknolojileri Fuarı
SAK - Satın Alma Kulubü
SAK - Satın Alma Kulübü
İstanbul Fuar Merkezi (Atatürk Havalimanı Karşısı) YEŞİLKÖY / İSTANBUL

 
Daha Büyük Görüntüle
Daha Büyük Görüntüle
Solarex İstanbul, Verdiği Yemekle Güneş Enerjisi Sektörünü Bir Araya Topladı

GENSED sektördeki 3.yılını bir akşam yemeğiyle kutladı!
Sektörün en büyük derneği olan GENSED, kuruluşunun 3.yılını tamamlarken İhlas Fuarcılığın katkılarını da alarak üyeleriyle ve sektördeki paydaşlarıyla sinerjisini arttırmak amacıyla İstanbul’da düzenlediği akşam yemeğinde bir araya geldi.

Güneş Enerjisi Sanayicileri ve Endüstrisi Derneği (GENSED), 08 Mart 2013 Cuma günü İstanbul Baltalimanı Portaxe Restaurant’ta gerçekleştirdiği yemekte sektördeki birçok önemli ismi ağırladı. Yemekte, GENSED Yönetim Kurulu Başkanı Prof.Dr.Şener Oktik ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hakan Erkan açılış konuşması yaptı. Başkan Prof.Dr.Şener Oktik, sektöre dair önemli bilgileri misafirlerle paylaştı ve Türkiye’de güneş enerjisinden elektrik üretimini daha da ileriye götürmeyi amaçladıklarını söyledi. Başkan Yardımcısı Hakan Erkan, derneğin 2009 senesinde 43 üye ile kurulduğunu bugün ise 107 üyeye ulaştığını belirterek üyelere teşekkür etti.

GENSED etkinliklerine devam edeceğini bildirdi.

Bu yıl 6.’sı gerçekleştirilecek olan Güneş Enerjisi&Teknolojileri Fuarın’da GENSED Fuaye alanı F110 no’lu stantta yer alacak ve 13 Nisan Cumartesi günü saat 11:00’de Kapadokya Fuar salonunda “GENSED Lisanslı ve Lisanssız Elektrik Üretimini tartışıyor!” konulu oturumunu gerçekleştirecek.

Ayrıntılı bilgi için:
info@gensed.org
tel: 0216 455 35 00
 
5. ULUSLARARASI GÜNEŞ ENERJİSİ VE TEKNOLOJİLERİ FUARI AÇILDI

İhlas Fuarcılık tarafından düzenlenen 5. Uluslararası Güneş Enerjisi ve Teknolojileri Fuarı'nın açılışı, Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar’ın katılımıyla gerçekleştirildi.
Açılışta bir konuşma yapan İhlas Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Yavuz Özgün, “Bu fuar, İhlas Fuarcılık olarak 97. fuarımız. Geçtiğimiz yıl 22 bin kişi ziyaret etti. Bu sene 100 yerli firma ile 60’a yakın yabancı firmanın katılımı ile gerçekleşti. Güneş enerjisi çevre dostu; bu hepimiz tarafından bilinmekte. Ülkemizde buna ilgi duyan firmalar, bu alt yapıyı oluşturmak üzere bu fuarda buluştular” dedi.
Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar ise, "Enerji, insan hayatı için, gelişen dünya için en önemli ihtiyaç. Nasıl ki yaşayabilmemiz için damarlarımızda kan dolaşıyorsa; teknoloji ilerledikçe, refah arttıkça enerjiye olan ihtiyacımız artıyor. Artık dünya, fosil esaslı yakıt tüketmekten kaçınmaya başladı. Çünkü bu yakıtlar, hem tükenmekle yüz yüze, hem de doğaya karbondioksit salıp iklim değişikliğine ve ciddi kirliliklere sebep oluyor. Bu yüzden, artık güneş enerjisi, rüzgar enerjisi ve jeotermal enerji gibi yenilenebilir enerji konusunda çalışmaktadır" diye konuştu.
Programa katılan İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu da, "Bugün çok enerjik bir toplantı yapıyoruz. İstanbul bitmez tükenmez enerjisiyle ülkemize güç katıyor. İstanbul'da 2011 yılında bir yıl evveline göre enerji tüketimi %18 artmış. Bu da ülkemizin gelişmesi, refahı ve insanımızın daha mutlu yaşadığının göstergesidir. Enerji üretmek günümüzde ayrıca önem kazanmıştır. Bu konuda ciddi yatırımlar yapmamız gerekiyor. Bu fuarda, bu alanda yatırım yapan 160 tane sanayicimiz bir araya geldi. 60 tanesi farklı ülkelerden 100 tanesi yerli girişimcimiz. Bu fuarda güneş enerjisi gibi bir enerjinin bize daha fazla neler kazandırabileceği hakkında önemli bilgi alışverişi yapabilecek" dedi.
Fuarda ayrıca İstanbul Teknik Üniversitesi tarafından yapılan güneş teknesi sergilenirken Toyota firmasının yeni projelerinden olan güneş enerjisi ile çalışan aracı büyük ilgi gördü.
Güneş Enerjisi Sektörü, fuarda bir araya getiren, Güneş teknesinden arabasına, karavandan çatı uygulamalarına kadar her şey ziyaretçilerin beğenisine sunulan Fuar, 12- 14 Nisan tarihleri arasında devam edecek. İstanbul Fuar Merkezi 9. ve 10. hollerde kurulu, Türkiye’nin ilk ve tek güneş enerjisi konulu fuarı olan Solarex, İstanbul’da temiz enerjinin önemini anlatacak.

STANDLARI GEZDİLER
Fuarın açılışını yapan Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, İhlas Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Yavuz Özgün, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Bakan Yardımcısı Doç. Dr. Murat Mercan ve GENSED (Güneş Enerjisi Sanayicileri ve Endüstrisi Derneği) Başkanı Engin Türe; stantları ziyaret ederek ürünler hakkında bilgi aldı.

kaynak: turkiyegazetesi.com
 

Güneşten lisanslı olarak elektrik üretimi, sektörün en büyük derneği olan GENSED tarafından organize edilen seminerde ilgili kamu kurumları temsilcileri, sektör mensupları, yatırımcılar ve ilgililerce tüm boyutları ile tartışıldı. Toplantıya 120 den fazla profesyonel katıldı.

Güneş Enerjisi Sanayicileri ve Endüstrisi Derneği (GENSED) tarafından İstanbul Zeytinburnu Novotel’de düzenlenen seminerde ‘Elektrik Piyasasında Lisanslı Elektrik Üretimi’ tartışıldı. GENSED Başkanı Sn.Prof.Dr.Şener Oktik ve T.C.Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Sn.Selahattin Çimen’in açılış konuşmaları ile başlayan seminer iki oturum şeklinde gerçekleştirildi. Seminerin ilk oturumunda GENSED Başkanı Sn.Prof.Dr.Şener Oktik, Polat Enerji A.Ş. Genel Müdürü Sn.Zeki Eriş ve Solarturk Enerji A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sn.Osman Özberk sektör hakkında değerli bilgilerini paylaştılar. İkinci oturumda ise, GENSED Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sn.Hakan Erkan’ın moderatörlüğünde, EPDK, TEİAŞ ve MGM yetkilileri Lisanslı Elektrik Üretimi konusunda süreçle ilgili bilgilendirmelerde bulundular. Ardından, interaktif bir ortamda, soru cevap ve görüş açıklama şeklinde konu hakkında detaylar tartışılarak seminer sona erdi.

GENSED Başkanı Prof. Dr.Şener Oktik yaptığı konuşmada derneğin amaç ve faaliyetlerinden bahsederek üye sayısının 104 e ulaştığını açıkladı.

GENSED, yeni yılda da konu ile ilgili toplantı ve etkinliklere devam edeceğini bildirdi.

Ayrıntılı bilgi için:
info@gensed.org
tel: 0216 455 35 00
 
Öncelikle bugüne kadar destek olduğunuz ve katılımlarınızla onurlandırdığınız Uluslararası Güneş Enerjisi ve Teknolojileri Fuarımız Solarex İstanbul’a göstermiş olduğunuz ilgiye teşekkür ederiz.

Fuarımız, KOSGEB tarafından desteklenen fuarlar kapsamında olup, uluslararası ihtisas fuarı olmasından ötürü bu yılki destek limitleri artırılmıştır.

Bu sebeple, metrekare başına 120 lira KOSGEB desteğine sahip olan fuarımız, 100 metrekareye kadar desteklenmektedir.

Fuarımıza katılım gösterecek firma sahiplerinin sınırlı sayıdaki KOSGEB desteklerinden faydalanabilmeleri için, bir an önce başvuruları yapıp, sunulan desteklerden faydalanmak amacıyla KOSGEB İl temsilciliklerine müracaat etmeleri gerekmektedir. Detaylı bilgileri ve size en yakın il temsilciliklerini öğrenebilmek için www.kosgeb.gov.tr adresini ziyaret etmeniz önemle duyurulur.

Saygılarımızla,

Yasemin ALBAYRAK
Proje Yönetmeni
 
>> Güneş enerjisi sektörü, büyük buluşmaya hazır(Kent)

>> Yurtiçi Elektrik Fuarı Listesi (Elektrokent Perpa )

>> Güneş Enerjisi İçin Büyük Buluşma (Eko-IQ)

>> Güneş enerjisi sektörü büyük buluşmaya hazırlanıyor (Türkiye)

>> Kentsel dönüşümde sona gelindi ! (Van Haber)

>> Akıllı binalarla 10 milyar dolar tasarruf sağlarız (Sözcü)

>> “Akıllı binalarla tasarruf ederiz” (Anayurt)

>> Akıllı binalarla 10 milyar dolar TASARRUF ederiz (Türkiye)

>> SOLARTURK BASIN BÜLTENİ

 
  solarex-banner
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
SAK - Satın Alma Kulubü
 
İHLAS FUARCILIK

Adres: 29 Ekim Caddesi İhlas Holding Medya Blok Kat:1 No:23 34197 Yenibosna/İSTANBUL
Türkiye

Tel:+90 212 454 25 03 (Pdx) -
Fax:+90 212 454 25 06
 
E-mail: info@solarexistanbul.com
Copyright 2010 İhlas Fuar Hizmetleri A.Ş

İhlas Magazin Grubu Başlıca Siteleri ; Çocuk: Türkiye Çocuk | Baby & Kid Store Yemek: Yemekzevki | Hi-Tech Tekstil: Tekstil Teknik | Konfeksiyon Teknik | SleepWell | Home Textile Exports | Decor Yapı: Yapı Malzeme | Nalbur Teknik | Boru Güzellik-Sağlık:  Medikal Teknik | Beauty- Turkey Bilişim-Dijital: ItNetwork | Matbaa Teknik | Dijital Teknik